Pacific Transformer PAM-OT-60-14R
Part No.:
PAM-OT-60-14R
Datasheet:
PAM-OT-60-14R.pdf
Description:
Fender Hot Rod DeVille Output Tr
Shipping
PAM-OT-60-14R Specifications
Impedance - Primary (Ohms):
4.7kCT
Power Level:
60W
Size / Dimension:
4.030" L x 3.600" W (102.36mm x 91.44mm)
Height - Seated (Max):
3.500" (88.90mm)