Pacific Transformer PAM-OT-40-13R
Part No.:
PAM-OT-40-13R
Datasheet:
PAM-OT-40-13R.pdf
Description:
Fender Tremolux/Vibrolux Output
Shipping
PAM-OT-40-13R Specifications
Impedance - Primary (Ohms):
4kCT
Impedance - Secondary (Ohms):
8
Power Level:
40W
Size / Dimension:
3.125" L x 2.375" W (79.38mm x 60.33mm)
Height - Seated (Max):
2.590" (65.79mm)