Pacific Transformer PAM-OT-20-16T
Part No.:
PAM-OT-20-16T
Datasheet:
PAM-OT-20-16T.pdf
Description:
Fender 5E3 Tweed Deluxe Output T
Shipping
PAM-OT-20-16T Specifications
Impedance - Primary (Ohms):
12kCT
Impedance - Secondary (Ohms):
8
Power Level:
20W
Size / Dimension:
2.710" L x 2.310" W (68.83mm x 58.67mm)
Height - Seated (Max):
2.280" (57.91mm)