Polytron P33-10ST/MHIA
Part No.:
P33-10ST/MHIA
Manufacturer:
Polytron
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
P33-10ST/MHIA.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 10V
Shipping
P33-10ST/MHIA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Polytron
Series:
P3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
105 ~ 125 VAC
Voltage - Output 1:
10V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
150 mA
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
Applications:
Medical
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-25°C ~ 71°C
Features:
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.10" L x 2.50" W x 0.88" H (104.1mm x 63.5mm x 22.2mm)