Amphenol CIT P200-010S
Part No.:
P200-010S
Manufacturer:
Amphenol CIT
Category:
Oscilloscope Probes
Package:
Datasheet:
P200-010S.pdf
Description:
PROBE KIT,1X&10X 250MHZ,CATII
Shipping
P200-010S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Amphenol CIT
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Passive
Attenuation Value:
Bandwidth:
10MHz, 200MHz
Resistance - Input:
1M, 10M
Voltage - Max:
CAT II 150V, CAT II 300V
Capacitance - Input:
15pF, 110pF