P1dB Inc P1CA-SAMSAM-141CC-12
Part No.:
P1CA-SAMSAM-141CC-12
Manufacturer:
P1dB Inc
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
P1CA-SAMSAM-141CC-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
P1CA-SAMSAM-141CC-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
P1dB Inc
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Hand Formable .141
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
Frequency - Max:
26.5 GHz
Color:
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C