Vishay Sfernice P16NP473MAB15
Part No.:
P16NP473MAB15
Datasheet:
P16NP473MAB15.pdf
Description:
POT 47K OHM 1W CERMET LINEAR
Shipping
P16NP473MAB15 Specifications
Resistance (Ohms):
47k
Tolerance:
±20%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Actuator Length:
0.346" (8.80mm)
Actuator Diameter:
0.630" (16.00mm)