Vicor Corporation P045F048T32AL-CB
Part No.:
P045F048T32AL-CB
Manufacturer:
Vicor Corporation
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
P045F048T32AL-CB.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR P045F048T32AL
Shipping
P045F048T32AL-CB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Vicor Corporation
Series:
VI Chip® PRM®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Main Purpose:
DC/DC, Step Up or Down
Outputs and Type:
1 Non-Isolated Output
Voltage - Output:
320 W
Current - Output:
48V
Voltage - Input:
6.67A
Regulator Topology:
38V ~ 55V
Frequency - Switching:
Buck-Boost
Contents:
1MHz