Tripp Lite P007-010-15D
Part No.:
P007-010-15D
Datasheet:
P007-010-15D.pdf
Description:
DESKTOP COMPUTER POWER CORD, RIG
Shipping
P007-010-15D Specifications
Packaging:
Retail Package
1st Connector:
NEMA 5-15P, Right Angle
Wire Gauge:
14 AWG
Length:
10.00' (3.05m)
Approval Agency Marking:
cUL, UL
Voltage Rating:
125VAC
Current Rating (Amps):
15A
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C