On Shore Technology Inc. OSTVN12A150
Part No.:
OSTVN12A150
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
OSTVN12A150.pdf
Description:
TERM BLK 12P SIDE ENT 2.54MM PCB
Shipping
OSTVN12A150 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Series:
OSTVN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
6 A
Voltage:
150 V