On Shore Technology Inc. OSTVN03A150
Part No.:
OSTVN03A150
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
OSTVN03A150.pdf
Description:
TERM BLK 3P SIDE ENT 2.54MM PCB
Shipping
OSTVN03A150 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
On Shore Technology Inc.
Series:
OSTVN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
6 A
Voltage:
150 V