Selec Controls USA Inc. OPS2X4-60-15-A-1-CU
Part No.:
OPS2X4-60-15-A-1-CU
Datasheet:
OPS2X4-60-15-A-1-CU.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 60W
Shipping
OPS2X4-60-15-A-1-CU Specifications
Series:
OPS2X4-60 (60W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output 1:
4 A
Power (Watts):
60W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Size / Dimension:
4.00" L x 2.00" W x 1.16" H (101.6mm x 50.8mm x 29.5mm)