Taoglas Limited OMB.868.B12F21
Part No.:
OMB.868.B12F21
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
OMB.868.B12F21.pdf
Description:
868MHZ 12DBI OMNI ANTENNA WITH N
Shipping
OMB.868.B12F21 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
General ISM
Frequency Group:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band):
865MHz
Frequency Range:
860MHz ~ 870MHz
Antenna Type:
Whip, Straight
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
11.4dBi
Power - Max:
50 W
Features:
Termination:
N Type Female
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Bracket Mount
Height (Max):
0.087" (2.20mm)