Matrix Orbital OK202-25-OY-E
Part No.:
OK202-25-OY-E
Datasheet:
OK202-25-OY-E.pdf
Shipping
OK202-25-OY-E Specifications
Product Status:
Active
Character Size:
5.55mm H x 3.20mm W
Outline L x W x H:
116.00mm x 37.00mm x 25.00mm
Viewing Area:
85.00mm L x 18.60mm W
Backlight:
Voltage - Supply:
4.75V ~ 5.25V
Dot Size:
0.60mm W x 0.65mm H
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C