Essentra Components OFNS28-S9.5M-01
Part No.:
OFNS28-S9.5M-01
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
OFNS28-S9.5M-01.pdf
Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE ARROWHEAD
Shipping
OFNS28-S9.5M-01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
Richco
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, Wire Saddle
Type Attributes:
Round
Opening Size:
1.380" L x 1.730" H (35.05mm x 43.94mm)
Mounting Type:
Arrowhead
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Natural
Length:
1.690" (42.93mm)
Width:
0.270" (6.86mm)
Height:
2.170" (55.12mm)
Panel Hole Size:
0.374" (9.50mm), Square