Essentra Components OFNS16-S9.5M-01
Part No.:
OFNS16-S9.5M-01
Datasheet:
OFNS16-S9.5M-01.pdf
Shipping
OFNS16-S9.5M-01 Specifications
Opening Size:
1.130" L x 0.990" H (28.70mm x 25.15mm)
Mounting Type:
Arrowhead
Length:
1.350" (34.29mm)
Width:
0.270" (6.86mm)
Height:
1.350" (34.29mm)
Panel Hole Size:
0.374" (9.50mm), Square