Essentra Components OFNS-16-312-19
Part No.:
OFNS-16-312-19
Datasheet:
OFNS-16-312-19.pdf
Shipping
OFNS-16-312-19 Specifications
Opening Size:
1.130" L x 0.990" H (28.70mm x 25.15mm)
Mounting Type:
Arrowhead, Winged
Length:
1.350" (34.29mm)
Width:
0.270" (6.86mm)
Height:
1.350" (34.29mm)
Panel Hole Size:
0.312" (7.92mm)