Essentra Components OFNS13-S9.5M-01
Part No.:
OFNS13-S9.5M-01
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
OFNS13-S9.5M-01.pdf
Description:
CBL CLIP WIRE SADDLE ARROWHEAD
Shipping
OFNS13-S9.5M-01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Essentra Components
Series:
Richco
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Clip, Wire Saddle
Type Attributes:
Round
Opening Size:
0.830" L x 0.750" H (21.08mm x 19.05mm)
Mounting Type:
Arrowhead
Material:
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:
Natural
Length:
1.060" (26.92mm)
Width:
0.270" (6.86mm)
Height:
1.110" (28.19mm)
Panel Hole Size:
0.374" (9.50mm), Square