MEAN WELL USA Inc. ODLV-45-24
Part No.:
ODLV-45-24
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
LED Drivers
Package:
Datasheet:
ODLV-45-24.pdf
Description:
O/P 24V1.88A
Shipping
ODLV-45-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
ODLV-45 (45W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Type:
Constant Voltage
Topology:
AC DC Converter
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
90VAC
Voltage - Input (Max):
295VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
1.88A
Power (Watts):
45 W
Voltage - Isolation:
3.75 kV
Dimming:
Analog, PWM
Features:
OCP, SCP
Ratings:
IP67
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Efficiency:
86%
Termination Style:
Wire Leads
Size / Dimension:
4.37" L x 3.03" W x 1.12" H (111.0mm x 77.0mm x 28.5mm)