Orion Fans OD254AP-24MB
Part No.:
OD254AP-24MB
Datasheet:
OD254AP-24MB.pdf
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 24VDC WIRE
Shipping
OD254AP-24MB Specifications
Series:
OD254
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Round - 254mm Dia
Width:
89.00mm
Air Flow:
690.0 CFM (19.32m³/min)
Static Pressure:
0.580 in H2O (144.5 Pa)
Noise:
47.0dB
Power (Watts):
24 W
RPM:
2000 RPM
Operating Temperature:
-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)