Orion Fans OD254AP-24HB
Part No.:
OD254AP-24HB
Datasheet:
OD254AP-24HB.pdf
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 24VDC WIRE
Shipping
OD254AP-24HB Specifications
Series:
OD254
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Round - 254mm Dia
Width:
89.00mm
Air Flow:
850.0 CFM (23.80m³/min)
Static Pressure:
0.830 in H2O (206.7 Pa)
Noise:
64.0dB
Power (Watts):
64 W
RPM:
2500 RPM
Operating Temperature:
-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)