Orion Fans OD1238-48HBVXC
Part No.:
OD1238-48HBVXC
Datasheet:
OD1238-48HBVXC.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Shipping
OD1238-48HBVXC Specifications
Series:
OD1238 VA
Voltage - Rated:
48VDC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
226.0 CFM (6.33m³/min)
Static Pressure:
1.350 in H2O (336.3 Pa)
Features:
Auto Restart
Noise:
65.0dB
Power (Watts):
48 W
RPM:
5000 RPM
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)