Orion Fans OD1238-24LBXC
Part No.:
OD1238-24LBXC
Datasheet:
OD1238-24LBXC.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
Shipping
OD1238-24LBXC Specifications
Series:
OD1238 XC
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
38.50mm
Air Flow:
150.0 CFM (4.20m³/min)
Static Pressure:
0.380 in H2O (94.6 Pa)
Features:
Auto Restart
Noise:
52.0dB
Power (Watts):
9 W
RPM:
3200 RPM
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)