Orion Fans OD1238-24LB
Part No.:
OD1238-24LB
Datasheet:
OD1238-24LB.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
Shipping
OD1238-24LB Specifications
Series:
OD1238
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
38.50mm
Air Flow:
73.0 CFM (2.04m³/min)
Static Pressure:
0.130 in H2O (32.4 Pa)
Noise:
33.0dB
Power (Watts):
4 W
RPM:
1950 RPM
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)