Orion Fans OD1232-48HB
Part No.:
OD1232-48HB
Datasheet:
OD1232-48HB.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X32MM 48VDC WIRE
Shipping
OD1232-48HB Specifications
Series:
OD1232
Voltage - Rated:
48VDC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
32.00mm
Air Flow:
120.0 CFM (3.36m³/min)
Static Pressure:
0.420 in H2O (104.6 Pa)
Noise:
51.0dB
Power (Watts):
RPM:
3750 RPM
Operating Temperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)