Orion Fans OD1225-48HB
Part No.:
OD1225-48HB
Datasheet:
OD1225-48HB.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X25MM 48VDC WIRE
Shipping
OD1225-48HB Specifications
Voltage - Rated:
48VDC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
25.00mm
Static Pressure:
0.240 in H2O (59.8 Pa)
Features:
Auto Restart
Noise:
42.0dB
Power (Watts):
4.5 W
Termination:
2 Wire Leads
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)