Orion Fans OD1225-24HB02A
Part No.:
OD1225-24HB02A
Datasheet:
OD1225-24HB02A.pdf
Description:
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE
Shipping
OD1225-24HB02A Specifications
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
25.00mm
Static Pressure:
0.240 in H2O (59.8 Pa)
Features:
Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Power (Watts):
7.7 W
Termination:
3 Wire Leads
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-4 ~ 149°F (-20 ~ 65°C)