Orion Fans OAB22599-22-1B
Part No.:
OAB22599-22-1B
Datasheet:
OAB22599-22-1B.pdf
Description:
FAN IMP MTRZD 225X99 230V W/CAP
Shipping
OAB22599-22-1B Specifications
Series:
OAB22599
Packaging:
Bulk
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 225mm Dia
Width:
99.00mm
Air Flow:
770.0 CFM (21.56m³/min)
Static Pressure:
2.600 in H2O (647.7 Pa)
Features:
Permanent Split Capacitor Motor
Noise:
71.0dB
Power (Watts):
157W
RPM:
2950 RPM
Termination:
4 Wire Leads
Ingress Protection:
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:
-40 ~ 140°F (-40 ~ 60°C)