Orion Fans OA92AP-11-1TB
Part No.:
OA92AP-11-1TB
Manufacturer:
Orion Fans
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
OA92AP-11-1TB.pdf
Description:
FAN AXIAL 92X26MM 115VAC TERM
Shipping
OA92AP-11-1TB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Orion Fans
Series:
OA92
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Square - 92mm L x 92mm H
Width:
26.00mm
Air Flow:
35.0 CFM (0.980m³/min)
Static Pressure:
0.200 in H2O (49.8 Pa)
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial
Features:
Noise:
30.0dB
Power (Watts):
13.00W
RPM:
3000 RPM
Termination:
2 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)