Orion Fans OA80EC-UR-1WB
Part No.:
OA80EC-UR-1WB
Datasheet:
OA80EC-UR-1WB.pdf
Description:
EC FAN 80X38MM 85-265VAC 39CFM
Shipping
OA80EC-UR-1WB Specifications
Series:
OA80EC
Voltage - Rated:
110/220VAC
Size / Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
39.0 CFM (1.09m³/min)
Static Pressure:
0.220 in H2O (54.8 Pa)
Features:
Dual Voltage, Electronic Commutation (EC)
Noise:
32.0dB
Power (Watts):
1.50W
RPM:
3000 RPM
Termination:
2 Wire Leads
Ingress Protection:
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)