Orion Fans OA80AP-22-1TB1855
Part No.:
OA80AP-22-1TB1855
Datasheet:
OA80AP-22-1TB1855.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM
Shipping
OA80AP-22-1TB1855 Specifications
Series:
OA80
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
33.0 CFM (0.924m³/min)
Static Pressure:
0.220 in H2O (54.8 Pa)
Noise:
35.0dB
Power (Watts):
13.00W
RPM:
3200 RPM
Termination:
2 Terminals
Ingress Protection:
IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)