Orion Fans OA80AP-11-3TB
Part No.:
OA80AP-11-3TB
Manufacturer:
Orion Fans
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
OA80AP-11-3TB.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC TERM
Shipping
OA80AP-11-3TB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Orion Fans
Series:
OA80
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
38.00mm
Air Flow:
17.0 CFM (0.476m³/min)
Static Pressure:
0.070 in H2O (17.4 Pa)
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial
Features:
Noise:
28.0dB
Power (Watts):
9.00W
RPM:
1950 RPM
Termination:
2 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)