Orion Fans OA254AP-22-1TB
Part No.:
OA254AP-22-1TB
Datasheet:
OA254AP-22-1TB.pdf
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM
Shipping
OA254AP-22-1TB Specifications
Series:
OA254
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 254mm Dia
Width:
89.00mm
Air Flow:
547.0 CFM (15.32m³/min)
Static Pressure:
0.390 in H2O (97.1 Pa)
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
55.0dB
Power (Watts):
35.00W
RPM:
1650 RPM
Operating Temperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)