Orion Fans OA254AN-22-2TB
Part No.:
OA254AN-22-2TB
Datasheet:
OA254AN-22-2TB.pdf
Description:
230VAC 254X89MM
Shipping
OA254AN-22-2TB Specifications
Series:
OA254AN
Packaging:
Bulk
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Round - 254mm Dia
Width:
89.00mm
Air Flow:
600.0 CFM (16.80m³/min)
Static Pressure:
0.450 in H2O (112.1 Pa)
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
55.0dB(A)
Power (Watts):
45.00W
RPM:
2000 RPM
Operating Temperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)