Orion Fans OA254AN-11-3TB
Part No.:
OA254AN-11-3TB
Datasheet:
OA254AN-11-3TB.pdf
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
Shipping
OA254AN-11-3TB Specifications
Series:
OA254AN
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Round - 254mm Dia
Width:
89.00mm
Air Flow:
320.0 CFM (8.96m³/min)
Static Pressure:
0.140 in H2O (34.9 Pa)
Features:
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
48.0dB
Power (Watts):
32.00W
RPM:
1100 RPM
Operating Temperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)