Orion Fans OA180APL-22-1TB
Part No.:
OA180APL-22-1TB
Datasheet:
OA180APL-22-1TB.pdf
Description:
FAN AXIAL 180X65MM 230VAC TERM
Shipping
OA180APL-22-1TB Specifications
Series:
OA180APL
Packaging:
Box
Voltage - Rated:
230VAC
Size / Dimension:
Square - 180mm L x 180mm H
Width:
65.00mm
Air Flow:
405.0 CFM (11.34m³/min)
Static Pressure:
0.830 in H2O (206.7 Pa)
Features:
Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:
60.0dB
Power (Watts):
70.0W
RPM:
3300 RPM
Operating Temperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)