Orion Fans OA180APL-11-2TB
Part No.:
OA180APL-11-2TB
Datasheet:
OA180APL-11-2TB.pdf
Description:
FAN AC 180X65 115V BALL
Shipping
OA180APL-11-2TB Specifications
Series:
OA180APL
Packaging:
Bulk
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Square - 180mm L x 180mm H
Width:
65.00mm
Air Flow:
280.0 CFM (7.84m³/min)
Static Pressure:
0.580 in H2O (144.5 Pa)
Noise:
47.0dB(A)
Power (Watts):
50.0W
RPM:
2200 RPM
Operating Temperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)