Orion Fans OA172SAP-11-2TB
Part No.:
OA172SAP-11-2TB
Datasheet:
OA172SAP-11-2TB.pdf
Description:
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC TERM
Shipping
OA172SAP-11-2TB Specifications
Series:
OA172SAP
Packaging:
Box
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:
51.00mm
Air Flow:
170.0 CFM (4.76m³/min)
Static Pressure:
0.490 in H2O (122.1 Pa)
Features:
Capacitor
Noise:
42.0dB
Power (Watts):
20.00W
RPM:
2400 RPM
Termination:
2 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)