Orion Fans OA125AP-11-3TB
Part No.:
OA125AP-11-3TB
Datasheet:
OA125AP-11-3TB.pdf
Description:
FAN AXIAL 119.5X26.2MM 115VAC
Shipping
OA125AP-11-3TB Specifications
Series:
OA125
Packaging:
Bulk
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
53.0 CFM (1.48m³/min)
Static Pressure:
0.110 in H2O (27.4 Pa)
Noise:
33.0dB
Power (Watts):
14.00W
RPM:
2000 RPM
Termination:
2 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)