Orion Fans OA125AP-11-2TB
Part No.:
OA125AP-11-2TB
Manufacturer:
Orion Fans
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
OA125AP-11-2TB.pdf
Description:
FAN AXIAL 119.5X26.2MM 115VAC
Shipping
OA125AP-11-2TB Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Orion Fans
Series:
OA125
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Voltage - Rated:
115VAC
Size / Dimension:
Square - 120mm L x 120mm H
Width:
25.00mm
Air Flow:
60.0 CFM (1.68m³/min)
Static Pressure:
0.160 in H2O (39.8 Pa)
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial
Features:
Noise:
37.0dB
Power (Watts):
11.00W
RPM:
2500 RPM
Termination:
2 Terminals
Ingress Protection:
Operating Temperature:
-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)