Desco NZA-490-490
Part No.:
NZA-490-490
Manufacturer:
Desco
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
NZA-490-490.pdf
Description:
REFLOW NOZZLE 49.0MM X 49.0MM
Shipping
NZA-490-490 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Desco
Series:
APR
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Tip Type:
Rework
Tip Shape:
Nozzle
Height:
Width:
1.929" (49.00mm)
Length:
1.929" (49.00mm)