Desco NZA-030-ROUND
Part No.:
NZA-030-ROUND
Manufacturer:
Desco
Category:
Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
Package:
Datasheet:
NZA-030-ROUND.pdf
Description:
REFLOW NOZZLE ROUND 3.0MM I.D.
Shipping
NZA-030-ROUND Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Desco
Series:
APR
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Tip Type:
Rework
Tip Shape:
Round
Height:
1.750" (44.45mm)