onsemi NTSJ30100CTG
Part No.:
NTSJ30100CTG
Manufacturer:
onsemi
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
NTSJ30100CTG.pdf
Description:
DIODE ARR SCHOTT 100V TO220 FP
Shipping
NTSJ30100CTG Specifications
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
TO-220-3 Full Pack
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
850 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 150°C