YAGEO NTG04-016LF
Part No.:
NTG04-016LF
Datasheet:
NTG04-016LF.pdf
Description:
ICL 16 OHM 15% 4A 16MM
Shipping
NTG04-016LF Specifications
Active
R @ 25°C:
16 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
4 A
R @ Current:
250 mOhms
Diameter:
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)