YAGEO NTG04-011MF
Part No.:
NTG04-011MF
Datasheet:
NTG04-011MF.pdf
Description:
ICL 11 OHM 20% 4A 16MM
Shipping
NTG04-011MF Specifications
Active
R @ 25°C:
11 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
4 A
R @ Current:
241 mOhms
Diameter:
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)