YAGEO NTG04-011M
Part No.:
NTG04-011M
Datasheet:
NTG04-011M.pdf
Description:
ICL 11 OHM 20% 4A 13MM
Shipping
NTG04-011M Specifications
Active
R @ 25°C:
11 Ohms
Tolerance:
±20%
Current - Steady State Max:
4 A
R @ Current:
241 mOhms
Diameter:
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)