YAGEO NTG04-011L
Part No.:
NTG04-011L
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
NTG04-011L.pdf
Description:
ICL 11 OHM 15% 4A 13MM
Shipping
NTG04-011L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
NT
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
11 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
4 A
R @ Current:
241 mOhms
Diameter:
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing:
0.295" (7.50mm)