YAGEO NTE03-022LF
Part No.:
NTE03-022LF
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Inrush Current Limiters (ICL)
Package:
Datasheet:
NTE03-022LF.pdf
Description:
ICL 22 OHM 15% 3A 13.5MM
Shipping
NTE03-022LF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
NT
Packaging:
Box
Product Status:
Active
R @ 25°C:
22 Ohms
Tolerance:
±15%
Current - Steady State Max:
3 A
R @ Current:
326 mOhms
Diameter:
0.531" (13.50mm)
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)