Festo Corporation NRC-32-2000
Part No.:
NRC-32-2000
Manufacturer:
Festo Corporation
Category:
DIN Rail Channel
Package:
Datasheet:
NRC-32-2000.pdf
Description:
DIN MOUNTING RAIL
Shipping
NRC-32-2000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Festo Corporation
Series:
NRC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
G Section
Slotted/Unslotted:
Unslotted
Size:
1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Length:
78.740" (2000.00mm)
Thickness:
0.059" (1.50mm)