Sifam Tinsley Instrumentation Inc NR30BAC 112101M0
Part No.:
NR30BAC 112101M0
Manufacturer:
Sifam Tinsley Instrumentation Inc
Category:
Meters
Package:
Datasheet:
NR30BAC 112101M0.pdf
Description:
PWR RELAY;Clr,BACnet,120VAC,1/5A
Shipping
NR30BAC 112101M0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
NR30BAC
Packaging:
Case
Product Status:
Active
Type:
Multifunction Meter (Current, Voltage, Frequency, Power)
Measuring Type:
Current (1-Phase/3-Phase), Voltage, Wattage
Measuring Range:
0 ~ 5A, 0 ~ 120VAC, 45 ~ 65Hz
Display Type:
LCD - Black Characters, Backlight
Number of Characters Per Row:
Programmable
Display Characters - Height:
0.196" (5.00mm)
Output Type:
RS485, Relay (2), Analog (4)
Voltage - Supply:
85 ~ 253VAC, 90 ~ 300VDC
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 100.00mm x 45.00mm